Laatste vrienden

Laatste vrienden

Jane Gardam

Oud -advocaat en rechter Feathers realiseert zich aan het einde van zijn leven dat vijand Veneering ook vriend had kunnen zijn. Laatste deel van Old Filth–drieluik.

Cossee
€ 22,99
ISBN 9789059367234
10-01-2018

Het zou een leven lang duren - en Betty is dan al over- leden - totdat Edward Feathers en Terry Veneering, als advocaten felle tegenstanders in talloze processen, zich realiseren dat zij net zo goed vrienden hadden kunnen zijn. En toch: het blijft voor Edward ondanks dit voort- schrijdend inzicht een raadsel wat Betty zo aantrekkelijk vond aan Veneering.

Hij is dan wel een imposante verschijning en getrouwd met de mooiste vrouw uit een van de rijkste families van Hongkong, maar desalniet- temin iemand die in de betere kringen van Hongkong (en in Engeland al helemaal!) als een parvenu wordt be- schouwd. Over Veneerings afkomst waren er altijd geruchten. Was zijn vader een circusartiest - of wellicht een Russische spion against the British Empire?

Voor Feathers was dat gossip, hij wilde slechts weten waarom Betty nooit een kwaad woord over Veneering wilde horen. Maar zo'n vraag is not done voor Feathers - net als voor Veneering, die er uiteindelijk nooit achter kwam waarom Betty on- omstotelijk trouw bleef aan haar onberispelijke man.

In het slotstuk van haar Old Filth-drieluik vertelt Gardam met de serene ironie van ouderdom en fatsoen, over de kunst van het zelfbedrog en de wonderbaarlijke capriolen van het leven. Maar vooral is 'Laatste vrienden' een betoverende roman over een onverwachte vriendschap, de kunst van het vergeven en het vermogen om lief te hebben.